08 Mayıs 2020, 09:04 tarihinde eklendi

3 kentte bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı

3 kentte bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 3 kentin bazı yerleşim yerlerinde karantina uygulaması başlatıldı.

Ordu Valiliğinden yapılan açıklamada, “ Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli İkizce İlçesi Yukarı Kaynartaş Mahallesi Karaağaç Küme Evleri’nde 07.05.2020 tarihi saat 24.00’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınması” kararlaştırılmıştır.

 

Siverek’te bir mahalle karantina altında

 

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Hıfzısıhha Kurulunca salgınla mücadele için yeni tedbirler alınmasına karar verildi. Bu kapsamda, Siverek ilçesi kırsalındaki Uzunziyaret Mahallesi'nde yaşayan bazı kişilerin Covid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle mahallede 14 gün karantina tedbiri uygulanacak.” Kentin farklı mahallerindeki 5 binada uygulanan 14 günlük karantina süresi ise sona erdi.

 

Kütahya'nın Gediz ilçesinin en büyük beldesi olan ve merkeze 7 kilometre uzaklıkta bulunan, 3 bine aşkın kişinin yaşadığı Eskigediz, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle karantinaya alındı.

Beldeye giriş çıkışlar kapatılırken, Gediz Kaymakamı Muhammet Önder, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasının engellemek için böyle bir karar alındığını söyledi.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *