23 Mayıs 2020, 18:09 tarihinde eklendi

Diyarbakır Kent Dayanışma Ağı: 8 bin 490 kişiye ulaştık

Diyarbakır Kent Dayanışma Ağı: 8 bin 490 kişiye ulaştık

Diyarbakır’da bir grup gönüllü tarafından Nisan ayında başlatılan Kent Dayanışma Ağı, ‘’Diyarbakır #evdekalabilsin diye 1 koli de sen hazırla’’ kampanyası hakkında bilgi verdi.

 

Dağkapı meydanında kurduğu acil kriz masası ile girişimin başladıklarını ancak gün geçtikçe gönüllü destekçiler ile daha çok kişiye ulaştıklarını belirten Kent Dayanışma Ağı,açıklamasına şunlara yer verdi, “ O kadar çok kişiyle temas kurduk ki büyüdükçe ne kadar çok ihtiyacın olduğunu gördüğümüzden canımız yandı. İlerleyen günlerde gelen her dayanışma, kampanya haberini de oldukça coşkuyla karşıladık.  Gönüllü destekçilerimizin isterlerse kendi desteklerine ait teslim formunu ve ‘’sosyal yardıma ihtiyaç olduğuna dair bilgi formunu’’ (evlerimizin özel bilgileri saklı kalacak şekilde) paylaşabilmek üzere şeffaf tuttuğumuzu bildirdik.  İlk dağıtımdan sonra gelen eleştirileri dikkate alarak gıdaları yerel ürünlerinden seçerek paketimizi yeniden oluşturduk.

 

 

‘8 bin 490 kişiye ulaştık’

 

Diyarbakır başta olmak üzere yurt dışından da çok sayıda destek aldıklarını belirten Dayanışma Ağı, tüm destekçilere teşekkür ederek, gerçekleşen yardımlar hakkında şu bilgileri paylaştı, “ Birlikte 8490 kişinin yaşadığı 1603 hane ile dayanışmanın haklı gururunu yaşıyor, ağ olarak 1 eve daha ulaşamamanın utancıyla çalışmamızı sonlandırıyoruz..  Bu inisiyatifi almak bize bir söz söyleyebilmek haddini tanımıyor ancak deneyimlediğimiz süreçte hissettiklerimizin küçük bir yansımasını sizlerle paylaşmanın faydalı olabileceğini ve bizden sonra doğduğunu gördüğümüz oluşumları da güdüleyebileceğini düşünüyoruz. “

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *