21 Nisan 2020, 14:07 tarihinde eklendi

HDP’den Kozluk açıklaması

HDP’den Kozluk açıklaması

Halkların Demokratik Partisi, bir açıklama yaparak HDP’li Kozluk ilçesi Belediye Başkanı’nı parti program ve tüzüğüne aykırı davrandığı içim istifaya çağırdı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 31 Mart 2019 seçimlerinde HDP listesinden seçime girerek kazanan Batman’ın Kozluk ilçesi Belediye Başkanı Ayhan Eren’i istifaya çağırdı. Parti politikalarına uygun davranmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi, “ Ayhan Eren, tehdit ve korku siyasetine boyun eğmiş, toplumcu belediyecilik pratiğini ve demokratik bir işleyişi belediye içinde işletmemiştir. Bireysel menfaatleri doğrultusunda iradesini faşizme teslim etmiştir.”

 

 

Kozluk halkı kendisinden istifa bekliyor’

 

Kozluk Belediye Başkanı Ayhan Eren’in parti tüzüğü ve programına ters düştüğü belirtilen açıklamda devamla şunlara yer verildi, “Her şeyden önce gösterdiği bu zayıf ve işbirlikçi tavrı ile kendine, ailesine ve sorumlu olduğu halka karşı sırtını dönmüştür. Partimizin program ve tüzüğüne ters düşmüştür. Altını çizerek belirtmek istiyoruz ki, yaşadığı içten çürüme, partimizin haklı davasında, halkımızın barış ve demokrasi mücadelesinde yer almayı hak etmemektedir. Halkımıza ve Kozluk halkına bu saatten sonra şeffaf, demokratik ve katılımcı bir hizmet sunacağını düşünmüyoruz. Kozluk halkı da kendisinden sadece tek bir şey beklemektedir. O da faşizmin saldırılarına karşı iradelerini savunamayıp, boyun eğdiği için bulunduğu makam olan belediye eşbaşkanlığından istifa etmesidir.

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *