12 Nisan 2020, 20:38 tarihinde eklendi

Kampçılar İçin Hayat Kolaylaştıran Bilgiler

1. Güneş ışığını elektriğe dönüştürün

Mekan seçimini kamp alanlarından yana yapmıyorsanız, en çok ihtiyaç duyacağınız şey, solar bir güç sistemi olabilir. Güneş ışınlarını elektriğe dönüştüren bu cihazlar sayesinde telefon, bilgisayar gibi aletlerinizi şarj edebilir ya da bulunduğunuz ortamı daha aydınlık hale dönüştürebilirsiniz. Pahalı olur kaygısı taşımayın, her bütçeye uygun cihazlar bulunabiliyor.

2. Çadır mühim 

Yazlık ve kışlık olarak ayrı ayrı satılan çadırlara paranız yetmiyor ama yaz – kış kamp yapmadan da duramıyorum diyorsanız, dört mevsim çadırlara göz atmayı unutmayın. Ortalama hava sıcaklıklarında yaşanabilir ortamlar yaratan bu çadırlarda konaklamak oldukça rahat ve kolay.

 

3. Herşey dahil çadır mı?

Pansiyon havasına bürünen yeni nesil kamp alanları da modernleşen dünyanın acemi kampçılara sunduğu nimetlerden biri. Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, çadır, mat gibi imkanlar sağlayan bu alanlarda elektrik, sıcak su hatta internet bile bulmak mümkün. Tabi bu imkanlar fiyatları da etkiliyor. Bu tip kamp alanlarında, günlük 55-80 lira arasında bir ücret isteniyor.

4. Kibriti unutmayın!

Yangın çıkma ihtimalini azaltan, ateş yakmayı ve yemek pişirmeyi ise oldukça kolay hale dönüştüren kamp ocakları, ateş yakmaya izin verilmeyen kamp alanları ve ormanlık arazilerde de kullanılabiliyor. Hem hızlı hem de pratik bir çözüm sunan bu aleti kullanmak isteyenler, çakmak ya da kibrit taşımayı unutmamalı.

 

5. Şişme mat

Zeminin soğuğunu kesmeyi ve daha konforlu bir uyku vaat eden şişme matlar, hem acemi hem de profesyonel kampçıların gözdesi. Zeminle bitişik standart matlara göre daha yumuşak bir malzemesi bulunan bu matlar, fiyat bakımından bir seviye daha pahalı olsa da, kullanım kolaylığı ve rahatlığı açısından aradaki farkı kapatıyor.

Eğer iflah olmaz bir doğa insanı olmak istiyorsanız, dünyada görmeniz gereken pek çok yer olduğunu unutmayın. Bulunduğunuz çevrenin dışına çıkıp, hiç bilmediğiniz coğrafyalara gidin. Bunun için uygun uçak bileti kampanyalarını inceleyerek, bu yolculukları daha rahat ve ekonomik hale dönüştürebilirsiniz. Biraz özgürlük için doğanın ve yolda olmanın tadını çıkarın.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *