07 Mayıs 2020, 13:58 tarihinde eklendi

Mithat Sancar'dan Ahmet Şık açıklaması

Mithat Sancar'dan Ahmet Şık açıklaması

 

 

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın istifasını katıldığı bir televizyon programında yorumlayan Sancar, kendisinin de bazen HDP’yi eleştirdiğini kaydetti. "Ayrılmak onun takdiridir ama ben eleştirisini ve tarzını doğru bulmadım" diyen Sancar, şöyle devam etti:

"Eğer hakikaten HDP'de sorun varsa, işleyişte sorun varsa ki benim de eleştirilerim hep vardı daha demokratik bir işleyişinin gerektiğini düşünüyordum ama Ahmet'in kast ettiği gibi değil. Daha farklı bir şekilde, daha katılımcı ve içeride daha şeffaf bir yapının gerekli olduğunu ben de söyledim ve bu konuda da hep bir çaba var."

 

'Ahmet bizim yine birlikte yürüdüğümüz bir yoldaşımızdır'

 

Sancar şunları kaydetti:

"Ahmet bizim yine birlikte yürüdüğümüz bir yoldaşımızdır. Yaptığı eleştiri bana göre haksız olsa bile ayrılma usulü bana göre doğru olmasa bile Ahmet'le bizim herhangi bir şekilde çatışmamız olmaz. Tam tersine Türkiye’nin demokrasi ve özgürlük mücadelesinde sık sık buluşacağımızı düşünüyorum. O nedenle kimse buradan HDP'yi veya Ahmet'i yıpratacak bir tartışmaya girmesin lütfen. Halk tabiri ile söyleyeyim 'kimseye buradan ekmek çıkmaz'. Ahmet'i yıpratmak yanlıştır onun üzerinden HDP'yi yıpratmaya çalışmak da nafiledir."

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *