26 Mayıs 2020, 09:10 tarihinde eklendi

Seyahat yasağını VIP araç ile deliyorlar

Seyahat yasağını VIP araç ile deliyorlar

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, VIP araç kiralama şirketlerinin şehirler arası seyahat yasağını delmenin bir yolunu bulduğunu söyledi.

 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, ‘Şehirler arası yasağa VIP araçlı çözüm’  başlığıyla yayımlanan yazısında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

 

Bu görüşmede Aras'a “Nasıl Bodrum, tatilcilerin sayısı arttı mı?” diye sorduğunu belirten Sarıkaya, yazısına şöyle devam etti:

"Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın aktardığına göre özel kiralama, VIP yolcu taşıma hizmeti veren bazı şirketlerin araçlarına kentte sıklıkla rastlanır olmuş. Aras, bir de İstanbul’dan bazı kişilerin yazlıklarında kalmak üzere ilçesine geldiklerinin görünce soruşturmuş.

 

Karşısında bayramda Bodrum’a akın olmasının gerisindeki nedeni öğrenmiş. 'Kimsenin aklına gelebilecek şeyler değil bunlar' diye başladı, devamını getirdi:

'İstanbul’dan gelenlerden duyduk; madem VIP araç kiralama şirketleri kendileri ile seyahat edilmesi halinde seyahat yasağını delip izin belgesi almanın yolunu bulmuşlar. VIP araç kiralama şirketlerine gideceği yerin adresi, TC kimlik numarası ve bilgilerini gönderiyorlarmış. Şirket de seyahat serbestisi için gereken izinleri aldıktan sonra İstanbul’dan kapılarının önünden müşteriyi alıp, Bodrum’a kadar getiriyormuş. Çoğu bu yolla gelmiş. Bazıları da izin verme yetkisine haiz tanıdık bildik makam sahipleri edinmiş'

Bir zamanlar İstanbul’da çakar lambalı araçlar gibi, şimdi de anlaşılıyor ki çakar izinli VIP’ler çıkmış."

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *