08 Mayıs 2020, 11:57 tarihinde eklendi

Silivri Cezaevi'nde 44 mahpus koronavirüse yakalandı

Silivri Cezaevi'nde 44 mahpus koronavirüse yakalandı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Silivri Cezaevi’nde mahpusların koronavirüs belirtileri gözlemlenmesi üzerine açıklama yapma gereği duyulduğunu duyurdu.

 

 

Cezaevinde 2 mahpusun teflerinin pozitif çıkmasının ardından yapılan filyasyonçalışmasında 42 mahpusun koronavirüse yakalandığı duyuruldu.

 

Koronavirüse yakalananların odalarından hemen çıkarıldığını ve hastaneye sevk edildiği belirtilen açıklamada devamla şöyle denildi:

 

Uzman doktorlar tarafından yapılan muayene, tetkik ve testlrin sonucunda herhangi bir semptom göstermeyen40 tutuklu/hükümlünün tedavi ve takibinin, kurumda belirlenen izolasyon alanında doktor gözetiminde yapılmasına karar verilmiştir. Diğer 2 tutuklu/hükümlünün tedavisne ise bir süre daha hastane ortamında devam edilecektir. Hastande tedavisi süren ilk 2 vaka da dahil edildiğinde; Silivri'de  Kovid-19 tanısı konulan 44 tutuklu/hükümlünün genel sağlık durumları iyidir. Bu hassas süreç şeffaflıkla yürütülmekte olup tedavsi devam eden her bir tutuklu/hükümlünün ailesi bilgilendirilmiştir."

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *