29 Mayıs 2020, 10:39 tarihinde eklendi

Valilik 'kaza', adli tıp 'cinayet' dedi

Valilik 'kaza', adli tıp 'cinayet' dedi

Ankara Valiliği'nin 'dur ihtarına' uymayarak araçla kaçarken yaptığı kazada öldüğünü açıkladığı Muhammed Alican Razı'nın ateşli silah kurşunuyla yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

 

Kovalamaca sırasında başına kurşun isabet eden Razı'nın aracın hakimiyetini kaybettiği ve kazanın meydana geldiği öğrenildi.

 

 

Ankara Valiliği, 25 Mayıs günü yaşananlara ilişkin yaptığı açıklamada olayın 'kaza' olduğunu, aracın kaçmaya başlamasının ardından güvenlik güçlerinin havaya 4 el uyarı atışı yaptığını iddia ederek şu bilgileri paylaştı:

 

"Araç, Ankara girişinde Susuz Yol Kontrol Noktası’nda da durmayarak kaçışını aşırı hızla sürdürmüş ve yol üzerinde bulunan giriş takına çarparak durmuştur. Sürücü M.A.R. isimli şahıs olay yerinde hayatını kaybetmiş, araçta yolcu olarak bulunan R.S. ise hafif yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır. Yapılan ilk incelemelerde araç sürücüsü M.A.R’nin ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama’ ve ‘Yoklama Kaçağı’ suçlarından arandığı tespit edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat detaylı bir şekilde sürdürülmektedir.”

 

Ancak Razı’nın adli tıpta yapılan otopsisi sırasında başının arkasında kurşun deliği saptandı.

Konuya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, olay sırasında görev yapan polis ve jandarmaların silahlarına el konuldu. Silahlar balistik incelemeye gönderildi.

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *